Wikt Home pl
WIKT – Wsparcie działań na rzecz ochrony klimatu w regionie transgranicznym
  • Czcionka:
4

Liczba partnerów

3

Liczba zadań

653.345,23 €
dofinansowanie z Unii Europejskiej:
85 %

Budżet

01.07.2020
-
30.12.2022

Czas trwania projektu

III Konferencja projektu WIKT - wsparcie działań na rzecz ochrony klimatu na pograniczu Polski i Saksonii

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt „WIKT – wsparcie działań na rzecz klimatu w regionie przygranicznym“, która odbędzie się 1 grudnia 2022 w Görlitz.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną  działania adaptacyjne  zrealizowane na terenie miejscowości, szkół, na terenach zieleni pogranicza polsko-saksońskiegom.in. dotyczące realizacji rozwiązań z zakresu błękitno-zielonej infrastruktury, monitorowania klimatu, zwiększania potencjału retencyjnego i bioróżnorodności, prowadzenia  działań edukacyjnych. Będą mieli Państwo okazję zobaczyć film przedstawiający dobre praktyki zrealizowane w skali lokalnej.  

Wychodząc naprzeciw sugestiom po naszej ostatniej, wrześniowej konferencji, ponownie poruszymy problematykę drzew w mieście, wyboru gatunków i właściwej pielęgnacji w warunkach zmian klimatu.

Zapraszamy także na poczęstunek po zakończeniu spotkania. 

Konferencja odbędzie się  1 grudnia ( czwartek) w Muzeum Śląskim w Görlitz, Brüderstr. 8 w godzinach od 9.30 – 14.30.

9.30 – rejestracja uczestników, 10.00 – początek konferencji.

W załączeniu program.

Zapraszamy przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych, szkół oraz osoby zainteresowane tą tematyką. Konferencja będzie prowadzona symultaniczne w języku polskim i niemieckim. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń mailowo do 28 listopada ( poniedziałek ) na adres woznicka@zielonaakcja.pl

Decyduje kolejność zgłoszeń.